Næste afsendelse: 2. august 4.7 ud af 5 364 anmeldelser Fri fragt Dansk virksomhed 100% ægte parfumer Ingen binding
Issey Miyake parfume logo

Issey Miyake

Est. in: Japan, 1970

Issey Miyake er et japansk modehus grundlagt af den legendariske designer Issey Miyake i Tokyo i 1970. Brandets parfumer afspejler den samme filosofiske og poetiske tilgang til design. "L'Eau d'Issey" fra 1992 revolutionerede dameparfumeriets verden med sin unikke vandige friskhed og akvatiske æstetik. Miyake-dufter er rene, elegante og kontemplative - en olfaktorisk hyldest til naturens enkelhed og modernitets krlighed.

Nectar D'issey Petale de Nectar Issey Miyake 8 ml parfumeprøve - Køb decants hos Scentmore

Nectar D'issey Pure Petale de NectarSilky pear nectar and rose petals

Nectar D'Issey Pétale de Nectar fra Issey Miyake er en delikat og feminin duft, der fanger essensen af blomsternektar...

Fra 159 kr
L'Eau d'Issey Pour Femme Issey Miyake 8 ml parfumeprøve - Køb decants hos Scentmore

L'Eau d'Issey Pour FemmeLotus and lily in a clean sea breeze ★★★★★ ★★★★★ 4

Issey Miyakes L'Eau d'Issey Pour Femme er en bemærkelsesværdig duftoplevelse, skabt af parfumøren Jacques Cavallier B...

Fra 159 kr
L'eau d'Issey Miyake Pour Homme Issey Miyake 8 ml parfumeprøve - Køb decants hos Scentmore

L'eau d'Issey Miyake Pour HommeYuzu and spice over clean cedar breeze

Med en introduktion til verdenen af aromatisk friskhed, byder L'eau d'Issey Miyake Pour Homme på en kompleks blanding...

Fra 159 kr
Prøv Issey Miyake-parfumeprøver fra 129 kr/md Vælg mellem 3 Issey Miyake-dufte. Du modtager 8 ml ægte parfume - nok til 30 dages forbrug. Fri levering, opsig når som helst.

Issey Miyake-parfumeprøver hos Scentmore

Hos Scentmore kan du prøve Issey Miyake-parfumeprøver uden at købe en hel flaske. Vælg din favorit fra vores udvalg af 3 Issey Miyake-dufte, herunder Nectar D'issey Pure Petale de Nectar, L'Eau d'Issey Pour Femme, L'eau d'Issey Miyake Pour Homme. Hver måned modtager du 8 ml af en valgfri duft direkte til døren - nok til 30 dages daglig brug.

Ofte stillede spørgsmål om Issey Miyake

Er Issey Miyake parfumer hos Scentmore originale?

Ja, alle parfumeprøver hos Scentmore er 100% originale. Vi køber store flasker direkte fra autoriserede distributører og forhandlere og garanterer 100% for ægtheden af alle Issey Miyake-dufte (og alle andre dufte) i vores sortiment. Kvalitet betyder meget for os, og vi har stor respekt for parfumehusene. Alle parfumeprøverne bliver derfor altid nænsomt dekanteret under sterile forhold.

Hvor meget Issey Miyake parfume modtager jeg?

Du modtager 8 ml af din valgte Issey Miyake-duft i vores elegante rejseetui. Det svarer til ca. 120 sprøjt - nok til 30 dages daglig brug ved 4 sprøjt om dagen.

Hvilke Issey Miyake parfumer er mest populære?

Vores mest populære Issey Miyake-dufte inkluderer Nectar D'issey Pure Petale de Nectar, L'Eau d'Issey Pour Femme, L'eau d'Issey Miyake Pour Homme. Se hele udvalget af 3 Issey Miyake-parfumeprøver ovenfor.

Hvordan fungerer parfumeabonnementet?

Vælg din første Issey Miyake-duft og modtag den fra kun 129 kr inkl. levering. Hver måned kan du vælge en ny duft eller lade os vælge for dig. Du kan opsige når som helst - ingen binding.

Kan jeg prøve Issey Miyake parfumer billigt?

Ja! Med Scentmore kan du prøve ægte Issey Miyake parfumer fra kun 129 kr/md - en brøkdel af prisen på en fuld flaske. Vi køber stort ind, så du kan købe småt. Du får 30 dages forbrug (8 ml) hver måned med et parfumeabonnement hos Scentmore. Det er den nemmeste måde at finde din perfekte Issey Miyake-duft uden den store investering.